غذا و رستوران های معروف قبرسReviewed by faezeh on Apr 23Rating: 4.5غذا و رستوران های معروف قبرسدر این بخش غذا ها و رستوان های معروف قبرس را معرفی میکنیم مثل غغذا های سنتی قبرس و رستوران های معروف آن هم در قبرس شمالی و هم در قبرس جنوبی در این مقاله شما با غذا ها و رستوران های معروف قبرس آشنایی پیدا میکنید

غذا و رستوران های معروف قبرس

در این مقاله قصد داریم شما را با غذا  و رستوران های معروف قبرس اشنا کنیم مردم قبرس روی غذا های ستنی شان بسیار جدی هستند غذا های اصلی آنها از یونان و ترکیه الهام گرفته شده است در جنوب قبرس غذاها کاملا مدیترانه ای  و همراه با میوه هایی مانند زیتون است که از درختان جزیره به دست می آید و لیمو همراه با گیاهان معطر از دامنه کوه ترودوس که طعم اشتها برانگیزی به گوشت مرغ، خوک، گاو و ماهی می دهد و همینطور در شمال قبرس غذاها نشانی از آشپزی خاورمیانه و آسیُای مرکزی دارد همراه با استفاده زیاد از گیاهان و گونه هایی مانند زعفران و پاپریکا که رنگ و طعم مطبوعی به گوشت می دهد. بسیاری از غذاها در قبرس شمالی با سس هایی سرو می شود که از گوجه و ماست تشکیل شده و همراه با برنج سرو می شود.

غذا های قبرس

از معروف ترین غذا های قبرس میتوان به

(افلیا Afelia (گوشت خوک که به آرامی در شرابی قرمز و گشنیز پخته شده است

(کلفتیکو Kleftiko ofto  ( گوشت بره که همراه با سبزیجات به آرامی پخته شده اس

(هالومی Halloumi  ( پنیر قبرسی که بعد از ورز داده شدن، گریل می شود

(دلمه Dolmades ( برگ درخت مو که با برنج و گوشت پر می شود

(باییلدی Imam bayildi  (بادمجان پر شده با گوجه و پیاز/ غذای مورد علاقه ترک نشینان قبرس

(کباب ها ) تکه های گوشت- معمولا گوشت بره- سیخ شده و پخته شده بر روی ذغال

(تاوا Tava  (تکه گوشت بره پخته شده، سبزیجات، پیاز و سیب زمینی

(استیفادو Stifado  (خوراک گوشت گاو یا خرگوش با شراب، سرکه، پیاز و فلفل

(مزه) mazeسینی مزه میتواند غذاهای دریایی مثل تزاتزیکی(ماست و موسیر، خیار، و روغن زیتون)، تاهینی(خمیر دانه های کنجد، روغن زیتون، لیمو و سیر)، تراموسالاتا(نوعی ماهی کوچک با پوره سیب زمینی، روغن زیتون، ابلیمو و پیاز)، هوموس(یک نوع پوره نخود سنتی)، و هالومی(گوشت کبابی با ادویه و پنیر فتا) باشد.

)کمک کادایف(”Ekmek Kadayif” کادایف، باقلوا و گالاتوپورکو  آجیل و عسل

با اینکه غذا های محلی و سنتی قبرس بسیار لذیذ هستند ولی در قبرس شما میتوانید با هر سلیقه غذایی و ملیتی رستوران مورد علاقه ی خود را پیدا کنید برای مثال رستوران ژاپنی Hokkaido Japanese یکی از ارزان ترین و غذا و رستوران های معروف قبرس، است علاوه بر غذا های لذیذ با کیفیت عالی جای دیدنی هم به شمار می آید یکه از دلایلی که این رستوران را منحصر به فرد کرده است کارکنان آنها هستند که در هنگام سرو غذا حرکات نمایشی انجام میدهند.هوکایدو یک رستوران نیمه “سلف سرویس” می باشد و با بیشتر رستورانهایی که تابحال رفتید، متفاوت است. ساشیمی و برنج این رستوران را حتما امتحان کنید! سوشی این رستوران طعم فوق العاده و قیمت مناسبی دارد. خرچنگ و سیر، سوسیس و سیب زمینی و میگو این رستوران غذای محبوب در بین طرفداران غذای دریایی می باشد که فوق العاده ارزان است.

قبل از سفارش غذا مطمئن شوید که میتوانید  همه انچه سرو می شود را بخورید چون ممکن است طرفدار برخی غذاهای تند یا دریایی نباشید.. این سوشی فروشی هوکایدو غذاهای سنتی و مدرن ژاپنی را سرو می کند که شاید حت