اعزام دانشجو به قبرسReviewed by FAEZEH on May 6Rating: 4.5اعزام دانشجو به قبرساز گذشته تا به حال مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور ما طرفداران زیادی داشته ما در این مطلب قصد داریم شما را با شرایط اعزام دانشجو به قبرس آشنا کنیم کشور قبرس در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین کشورها جهت ادامه تحصيل میباشد و در میان اروپا و آسیا مانند یک قطب آموزشی شده است اعزام دانشجو به قبرس مشکلی از سمت دولت نخواهد داشت
اعزام دانشجو به قبرس

اعزام دانشجو به قبرس

‎از گذشته تا به حال مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور ما طرفداران زیادی داشته ما در این مطلب قصد داریم شما را با شرایط اعزام دانشجو به قبرس آشنا کنیم کشور قبرس در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین کشورها جهت ادامه  تحصیل میباشد و در میان اروپا و قبرس و آسیا مانند یک قطب آموزشی شده است اعزام دانشجو به قبرس هیچ مشکلی از سمت دولت و دولت قبرس نخواهد داشت امری که واضحه هست اینه که تصمیم تحصیل در خارج از کشور تصمیم مهمی برای زندگی آن افراد هست.

باید توجه داشته باشید که در این راه نباید به هر کسی اعتماد کنید زیرا کوچکترین خطا باعث ضرر های زیادی میشود و آینده آن فرد نیز خراب میشود باید مرکزی را پیدا کنید که مجوز های کافی برای اینکار را دارند و زیر نظر وزارت علوم هستند نه کسانی که حتی دفتریم هم ندارنند و از طریق اینترنت فقط آنها را میشناسید.

اعزام دانشجو به قبرس

درباره قبرس

‎کشور قبرس از لحاظ جغرافیای  در جنوب ترکیه و بالای کشور یونان قرار دارد و سومین جزیره بزرگ در مدیترانه واقع شده است قبرس کشوری آرام با داشتن امنیت بالا و آب و هوای مساعد و همینطور هزینه های مناسب هست.

در قبرس دین مردم اکثرا اسلام هست به زبان ترکی صحبت میکنند و همینطور واحد پول آن ها لیر هست ولی اکثر ارز های معتبر جهان مثل دلار و پوند و… در قبرس به راحتی قابل تبدیل هست نکته ای دیگر که باید بدانید این است که اکثر دانشگاهای معتبر قبرس در بخش قبرس شمالی هستند در این بخش دانشگاه ها تحت نظارت وزارت آموزش عالی اداره میشوند.

‎قبرس جزیره ای ساکت با محیط آرام اجتماعی  و از امنیت فوق العاده بالا و مطلوبی برخوردار است.شهرهای قبرس بسیار کوچک و کم جمعیت هستند و همینطور کشور قبرس معروف به داشتن دانشگاه های معتبر با بهتر اساتید تجهیزات آموزشی هست.

همینطور تحصیل ۵۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی گواه بر تایید و معروفیت جهانی قبرس می نماید چرا که قبرس برای دانشجویان و والدینشان از نظر استاندارد های اکادمیک هزینه ها و امنیت و کیفیت زندگی محلی ایده آل می باشد.

نکته دیگر این هست که دروس در دو نیمسال تحصیلی ارائه می شوند و هزینه تحصیل به صورت اقساطی میباشد.

 • مزایای اعزام دانشجو به قبرس

  هزینه ها: در مقایسه با مالزی ،انگلستان، استرالیا، ایرلند، امریکا و نیوزلند هزینه های تحصیل بسیار پایین تر است

  ‎استاندارد آموزشی قابل مقایسه با اروپا: سطح تحصیلات و امکانات زیر ساخت ها (به عنوان نمونه) با انگلستان یکسان است

  ‎محیط امن و فضای دوستانه: این کشور عاری از آشوب ها و اختلالات سیاسی است؛ در نتیجه دانشجویان محیط امنی برای تحصیل دارند

  ‎طبیعت:این کشور جزیره ای زیبا با منظره های جادویی هست که دانشجویان میتوانند تعطیلات بسیار خوبی در آنجا سپری کنند

شرایط اعزام دانشجو به قبرس در هر مقطع(دانشگاه مدیتران شرقی)

 • ‎مقطع کارشناسی

  – مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم

  ‎- مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی

  ‎نکته مهم : برای پذیرش رشته پزشکی و داروسازی داشتن معدل ١۶ در مقطع پیش دانشگاهی  و دیپلم الزامی است

  ‎- یک قطعه عکس ۶*۴

  ‎- اسکن صفحه اول پاسپورت و یا ترجمه رسمی شناسنامه

 • مقطع کارشناسی ارشد

  ‎- مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس ( در صورتی که مدرک لیسانس ناپیوسته باشد می بایست مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن نیز ارائه شود . )

  ‎نکته مهم : در صورتیکه مدرک اصلی فارغ التحصیلی موجود نیست ترجمه گواهی موقت دانشگاه مبنی بر فارغ التحصیلی پذیرفته می شود

  ‎–البته ارائه نمره زبان الزامی نیست ومتقاضی  پذیرش شده میتواند در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و در صورت نیاز واحد های دوره زبان را طی کند

  ‎- یک قطعه عکس ۶*۴

  ‎- اسکن صفحه اول پاسپورت و یا ترجمه رسمی شناسنامه

  ‎- رزومه کامل دانشجو و در صورت موجود بودن سوابق کاری و پروژه ها

  ‎- ارائه دو معرفی نامه از استاد

  ‎- ارائه مدارک خاص برای رشته های خاص ( از جمله نمونه کار برای رشته معماری )

 • ‎مقطع دکترا

  ‎- مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات فوق لیسانس

  ‎- مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس ( در صورتی که مدرک لیسانس ناپیوسته باشد می بایست مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن نیز ارائه شود . )

  ‎نکته مهم : در صورتیکه مدرک اصلی فارغ التحصیلی موجود نیست ترجمه گواهی موقت دانشگاه مبنی بر فارغ التحصیلی پذیرفته می شود

  ‎–البته ارائه نمره زبان الزامی نیست ومتقاضی پذیرش شده میتواند در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و در صورت نیاز واحد های دوره زبان را طی کند .

  ‎- یک قطعه عکس ۶*۴

  ‎- اسکن صفحه اول پاسپورت و یا ترجمه رسمی شناسنامه

  ‎- رزومه کامل دانشجو و سوابق کاری و پروژه ها – ارائه دو معرفی نامه از استاد

  مدارک خاص برای رشته های خاص ( از جمله نمونه کار برای رشته معماری )

  – ارائه پروپوزال

دوره زبان انگلیسی

‎دانشجویانی که دارای مهارت زبانی کافی باشند و بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه سطح پیشرفته نمره قبولی را  کسب نمایند مستقیماً وارد دوره اصلی می شوند ولی اگر متقاضی به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشد، بسته به سطح زبان خود، باید یک ترم یا دو ترم در دوره های زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگزار می شود شرکت کند و پس از آن وارد دوره اصلی شود

‎امیدوارم این مقاله برای کسانی که قصد ادامه تحصیل  در خارج از کشور را دارند مخصوصا کسانی که به تحصیل در قبرس علاقه دارند  مفید بوده باشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید