تحصیل دارو سازی در قبرسReviewed by FAEZEH on May 6Rating: 4.5 ‎تحصیل دارو سازی در قبرس‎از گذشته تا به امروز از بین رشته های تجربی رشته دارو سازی همیشه طرفداران بسیار زیادی در بین دانشجویان در سرتا سر دنیا داشته است اما همان طور که میدانید قبول شدن در این رشته نیاز به زحمت بسیار زیادی دارد و در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران سدی به نام کنکور در مقابله داوطلبان وجود دارد که گذشتن از این سد خیلی سخت است
‎تحصیل دارو سازی در قبرس

تحصیل دارو سازی در قبرس

از گذشته تا به امروز از بین رشته های تجربی رشته دارو سازی همیشه طرفداران بسیار زیادی در بین دانشجویان در سرتا سر دنیا داشته است اما همان طور که میدانید قبول شدن در این رشته نیاز به زحمت بسیار زیادی دارد و در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران سدی به نام کنکور در مقابله داوطلبان وجود دارد که گذشتن از این سد خیلی سخت است بسیاری از افراد حتی افراد با معدل بالای دیپلم را از دست‌یابی به این هدف محروم ساخته است که باعث شده است بسیاری از افراد از آرزو و رویای پزشکی دست بکشند ولی راه حلی که پیش روی آنها هست تحصیل دارو سازی در قبرس در دانشگاه‌های معتبر و مورد تائید وزارت بهداشت  هست که پیش روی این افراد است. که مدرک آن‌ها از سوی وزارت علوم مورد تائید باشد. برای مشاهده لیست دانشگاه‌های معتبر می‌توانید به سایت وزارت علوم مراجعه کنید.

‎کشور قبرس از لحاظ جغرافیای  در جنوب ترکیه و بالای کشور یونان قرار دارد و سومین جزیره بزرگ در مدیترانه واقع شده است قبرس کشوری آرام با داشتن امنیت بالا و آب و هوای مساعد و همینطور هزینه های مناسب هست در قبرس دین مردم اکثرا اسلام هست به زبان ترکی صحبت میکنند و همینطور واحد پول آن ها لیر هست ولی اکثر ارز های معتبر جهان مثل دلار و پوند و… در قبرس به راحتی قابل تبدیل هست نکته ای دیگر که باید بدانید این است که اکثر دانشگاهای معتبر قبرس در بخش قبرس شمالی هستند در این بخش دانشگاه ها تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش  ترکیه اداره می شوند. زبان تحصیل در دانشگاههای قبرس انگلیسی است.

‎قبرس جزیره ای ساکت با محیط آرام اجتماعی  و از امنیت فوق العاده بالا و مطلوبی برخوردار است.شهرهای قبرس بسیار کوچک و کم جمعیت هستند و همینطور کشور قبرس معروف به داشتن دانشگاه های معتبر با بهتر اساتید تجهیزات آموزشی هست و همینطور تحصیل ۵٠٠٠٠ دانشجوی بین المللی گواه بر تایید و معروفیت جهانی قبرس می نماید چرا که قبرس برا ی دانشجویان و والدینشان از نظر استاندارد های اکادمیک هزینه ها و امنیت و کیفیت زندگی محلی ایده آل می باشد. و نکته دیگر این هست که دروس در دو نیمسال تحصیلی ارائه می شوند و هزینه تحصیل به صورت قسطی میتوان پرداخت کرد.

‎شرایط و دلایلی که در بالا نام برده شد همه دست به دست هم داداند تا بهترین شرایط را برای تحصیل دارو سازی  در قبرس برای داوطلبان فراهم کنند در ادامه قصد داریم شما را با شرایط تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های قبرس که رشته دارو سازی را دارا میباشد صحبت کنیم.


تحصیل دارو سازی در قبرس(در دانشگاه مدیترانه شرقی)
‎علاقمندان تحصیل داروسازی می توانند در رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقیEMU اقدام به اخذ پذیرش (با ظرفیت محدود و شرط معدل) نمایند. طول دوران تحصیل در رشته داروسازی درمقطع کارشناسی پنج سال و برای دکتری داروسازی ۶ سال می باشد. تمام دانشجویان ایرانی بصورت اتوماتیک برای معتبر بودن مدرک ایشان طبق بخشنامه وزارت محترم بهداشت باید مقطع دکتری داروسازی قبرس (۶ ساله) را انتخاب نمایند. فارغ التحصیلان این رشته در ترکیه و اروپا اجازه فعالیت در این رشته را دارا میباشند و رشته داروسازی دانشگاه قبرس مورد تائید وزارت بهداشت و علوم جمهوری اسلامی ایران می باشد.

‎به دانشجویان دکترا داروسازی ارز دانشجوئی به نرخ دولتی تعلق می گیرد. طبق دستور وزارت بهداشت وعلوم فعلا دانشجویان داروسازی قبرس امکان انتقال به دانشگاههای داخل را ندارند.

مدارک لازم برای پذیرش داروسازی در دانشگاه EMU

متقاضیان رشته داروسازی با بورس ۵٠٪؜ دانشگاه مدیترانه شرقی برای ترم شهریور ٢٠١٨ باید دارای مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم قدیم تجربی یا ریاضی و معدل کل ۱۸٫۵٠ به بالا باشند. داوطلبینی که در مدارس تیزهوشان درس خوانده اند با معدل بالای ١٧.۵٠ دیپلم و پیش دانشگاهی مشمول دریافت بورس ۵۰ درصد هستند. برای ترم شهریور ٢٠١٨ هیچ پذیرشی با معدل کتبی کمتر از ١۶ و معدل کل کمتر از ١۶ انجام نخواهد شد

دوره زبان انگلیسی
‎دانشجویانی که دارای مهارت زبانی کافی باشند و بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه سطح پیشرفته نمره قبولی را کسب نمایند مستقیماً وارد دوره اصلی می شوند ولی اگر متقاضی به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشد، بسته به سطح زبان خود، باید یک ترم یا دو ترم در دوره های زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگزار می شود شرکت کند و پس از آن وارد دوره اصلی شود

‎امیدوارم این مقاله برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند مخصوصا کسانی که به تحصیل دارو سازی در قبرس علاقه دارند مفید بوده باشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید