حمل و نقل در قبرسReviewed by Arian on Jan 31Rating:
مسیر دریایی به قبرس

مسیر دریایی به قبرس :

حمل و نقل در قبرس و مسافرت دریایی به مقصد قبرس فقط از طریق بندر مرسین در ترکیه امکان پذیر است و از سایر بنادر کشتی مسافربری به مقصد قبرس وجود ندارد. مسافرت های دریایی عموما سخت و طولانی میباشند و گزینه مناسبی برای آمدن به قبرس نیستند.

مسیر زمینی قبرس

   مسیر زمینی به قبرس :

برای آمدن به قبرس از طریق مرز زمینی دو راه وجود دارد مرز بازرگان و مرز رازی که از طریق این مرزها ابتدا به شهر وان در کشور ترکیه و از آنجا از راه هوایی به آنکارا و سپس به ارجان می آیند.

مسیر هوایی به قبرس

مسیر هوایی به قبرس شمالی

مسیر هوایی مناسب ترین و آسان ترین راه برای مسافرت های خارجی میباشد. بطور کلی برای آمدن از ایران به قبرس سه شرکت هواپیمایی وجود دارد .

Turkish airline

Atlas global

Pegasus

یکی از بهترین  شرکت های هواپیمایی ترکیه ترکیش ایرلاین میباشد که از نظر هزینه نسبت به سایر موارد گرانتر میباشد.

برای سفر به قبرس شمالی نیاز به اخذ ویزا در ایران ندارید و سفر قبرس شمالی مثل کشور ترکیه بدون نیاز به در فرودگاه قبرس به شما ویزا داده خواهد شد. برای مسافرت به قبرس و حمل و نقل در قبرس معمولا پرواز مستقیم از ایران  وجود ندارد و عموما یک توقف چند ساعته در استانبول دارند.

در اولین ورود به قبرس بهمراه داشتن برگه پذیرش الزامی میباشد.

بهتر است به دو موضوع فاصله بین دو پرواز استانبول – ارجان و جابه جایی مستقیم بار از ایران به ارجان دقت شود.

حمل و نقل در قبرس

حمل و نقل در قبرس و داخل قبرس با اتومبیل شخصی ،تاکسی های لوکس ،یا سرویس های رایگان حمل و نقل عمومی صورت میگیرد.تاکسی ها در تمامی سطح شهر و دانشگاه هستند که به ارائه خدمات حمل و نقل میپردازند . هزینه تاکسی بین ۸تا۱۵ لیر در داخل شهر متغیر است اما عموما ۱۰ لیر میباشد.ولی مسیرهای خارج از شهر بر حسب کیلومتر شمار است.

اتوبوس های حمل و نقل عمومی همه ساعته از ایستگاههای موجود در نزدیکی خوابگاهها به سمت تمامی دانشکده ها ،کالج ها ،مرکز شهر و خارج شهر سرویس دهی میکنند.